Επιτυχίες για τους Αρκάδες αθλητές στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης

Αρκετές επιτυχίες και πολύ καλές επιδόσεις είχαν οι Αρκάδες αθλητές που παίρνουν μέρος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβσης Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων που πραγματοποιείται στο κολυμητήριο "Α. Πέπανος" στην Πάτρα στους αγώνες του Σαββάτου (11/7). Ο Παναγιώτης Κόκκος του ΚΟΑΤ έκλεψε την παράσταση καθώς στον τελικό των 50μ. ελεύθερο κατέκτησε την τρίτη θέση. Αναλυτικά τι έκαναν οι Αρκάδες αθλητές το Σάββατο (11/7):

Την 3η θέση στον τελικό στα 50μ. ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων πήρε ο Παναγιώτης Κόκκος του ΚΟΑΤ με χρόνο 00:26:08.

Η Ευσταθία Μητροπούλου της Αθλητικής Ένωσης Τρίπολης κατέκτησε την 7η θέση στον τελικό των 100μ πρόσθιο Παγκορασίδων με επίδοση 01:24:21.

Η Αντωνία Ντρούλια του ΚΟΑΤ στα προκριματικά των 50μ. ύπτιο στην κατηγορία Παγκορασίδων Β κατέκτησε την 14η θέση ενώ η Αθανασία Σιαβελή της Αθλητικής Ένωσης Τρίπολης για το ίδιο αγώνισμα στην ίδια κατηγορία πήρε την 41η θέση.

Τέλος ο Κυπριανός Τσιμούκα της Αθλητικής Ένωσης Τρίπολης κατέκτησε την 13η θέση στα προκριματικά των 50μ. ύπτιο στην κατηγορία Παμπαίδων Α.